הברון האדום

סיפורו האמיתי של האס הגרמני - הטייס המפורסם מנפרד פון ריכטהופן, שהפיל 80 מטוסים במטוס פוקר בימי מלחמת העולם הראשונה 80 מטוסים יותר מכל טייס אחר. מטוסו נצבע בצבע אדום ועל כן הכינוי. לא לגמרי ברור כמה מדויקת מבחינה ביוגרפית הדמות של הברון האדום בסרט בכל הנוגע לתחושותיו לגבי אכזריות מלחמת העולם הראשונה כפי שהם מוצגות בסרט. ידוע שבצעירותו היה חובב רכיבה על סוסים וכנראה אף אהב לטוס. הסרט הופק בתקציב גדול יחסית ויצא בשנת 2008 אבל נכשל בקופות אבל אתם יכולים לראות אותו בחינם כאן :
 

גלאדיאטור

הבמאי רידלי סקוט, המוכר יותר מסירטו המצליח בלייד - ראנר קטף חמישה פרסי אוסקר ( כולל לסרט הטוב ביותר )ובשני פרסי גלובוס הזהב. העלילה מתרחשת ברומא, במהלך המאה ה-2. קומודוס בנו של הקיסר מרקוס אורליוס רוצח אותו ומתמנה לקיסר. היחידי שעומד בדרכו הוא הגנרל מקסימוס משפחתו נרצחת והוא נאלץ לשרוד ולהתקדם כעבד וכגלדיאטור, כדי לנקום את רצח משפחתו ולהרוג את הקיסר. סרט מושקע מאוד מבחינת עיצוב ושחזור היסטורי, אקשיין סוחף. גם הליהוק מוצלח עם שחקנים כמו ראסל קראו, ריצ'רד האריס, ודרק ג'קובי.
לגבי אמיתות היסטורית גבולי ביותר. נכון הקיסר מרקוס אורליוס היה נחשב לקיסר טוב בעוד בנו קומודוס נכנס להיסטוריה כמופרע צמא דם אבל כל השאר כיד הדמיון הטובה. הלינק כאן הוא של המהדורה המורחבת ,לחלק השני יש לינק נוסף בעמוד החדש שיפתח בצד ימין.
 

לשרוד עד החופש

דרך ארוכה עשה השחקן כריסטיאן בייל מאז ליהק אותו ה- במאי סטיבן שפילברג לתפקיד הילד בסרט איפריית השמש. Rescue Dawn מספר את סיפורו האמיתי של טייס אמריקאי שנפל בשבי בזמן מלחמת דפי צביעה נסיכות וייטנאם והיה אחד הבודדים שהצליח להימלט דרך הג'ונגל ולצאת לחופשי. לאחר צאת הסרט היתה למשפחות השבויים האחרים ביקורת ( כנראה נכונה ומוצדקת ) על הדיוק ההיסטורי והאופן בו הוצגו השבויים האחרים בסרט.
שימו לב לכתובת על חולצתו של אחד השבויים :
Quo Vadis - פירושו של הביטוי בלטינית - לאן אתה הולך - ולקוח מתוך המסורת הנוצרית קתולית.
ביטוי ממש מתאים לסרט מלחמה ולמלחמות בכלל. ואפשר גם להוסיף בהקשר הזה של מלחמות:
? Quo vadis domini - האדם לאן ?
 


 

 

 

 
  דף הבית
  סרטי אנימציה
  סרטים לילדים
  סרטי קומדיה
  סרטי דרמה
  סרטים מדע בדיוני
  סרטי הרפתקאות
  סרטי מלחמה
  סרטי פנטזיה
  סרטונים מצחיקים
  סדרות לצפייה ישירה
  סרטים להורדה
  סרטים חדשים
  פורום סרטים
  סרטי אימה
  המלץ על סרט
  סרטים ישראלים
  צור קשר
 
 
 
 
 
סרטי מלחמה
שיהיה ברור. לא אוהבים כאן מלחמות , אנחנו אנשי שלום ! אבל אם מלחמות שיהיו רק לא אמיתיות של שחקנים בתאטרון ובקולנוע.כל הסרטים שיובאו בחלק זה של האתר הם לצפיה ישירה אונליין אין צורך בהורדות או להתאמץ ולחפש סרט טוב להורדה רק ללחוץ על הכפתור לצפייה ישירה חינם.

 

כל הזכויות © שמורות לאתר  סרטים חינם לצפייה ישירה © 2009  | תנאי שימוש